Jdi na obsah Jdi na menu

Injektáže proti vzlínající vlhkosti

sanace_ruka.jpgDiagnostika zdiva a návrch sanace zdiva

Diagnostiku zdiva a návrch sanace provádíme pomocí nejmodernějších metod a prostředků ve spolupráci s firmou Schomburg vzhledem k potřebám jednotlivých zákazníků.

 

Vlhkostní průzkum

  1. stanovení druhovosti a charakteru zdiva
  2. povrchové a hloubkové měření vlhkosti zdiva
  3. laboratorní vyhodnocení odebraných vzorků na vlhkost a chemické složení zdi
  4. měření teploty a relativní vlhkosti vnitřního prostředí
  5. celkové vyhodnocení průzkumu a návrhová opatření sanace zdiva

Sanace vlhkého zdiva

- tlaková chemická injektáž

Nejčastější příčiny vzlínající vlhkosti

- dlouholeté zanedbání údržby stavby, překročení životnosti použitých izolačních materiálů,absence izolací, zanesení drenáží, nevhodné dodatečné stavební úpravy (špatné omítky, neprodyšné podlahy atd.), změna způsobu užívání stavby a změna okolních podmínek.

Odvodnění vlhkého zdiva

Sanace zdiva je účinným a dlouhodobým řešením problémů s vlhkostí, tento obor zahrnuje systém hydroizolačních, vysušovacích a stavebních opatření, jejichž cílem je dosažení trvalého snížení obsahu vlhkosti ve zdivu stavby. Díky tomu dochází u dotčených budov k dosažení požadovaných tepelně-izolačních vlastností konstrukcí a požadované vlhkosti vzduchu v interiérech. Větrání a topení ani za podmínek, které má vytápění ekonomické stavby, tento problém nevyřeší. Příčinou vlhnutí zdí je většinou problém s izolací, díky čemuž na povrchu stěn vznikají nežádoucí vlhké mapy, výkvěty solí a plísně.